NÄYTTELYTULOKSET 2003

13.12.2003 Pietari kv VENÄJÄ Tuomari: Eugeni Erusalimskiy

ROP, CACIB, SERT, RUS MVA
Gordon aus dem Norden "Gordon" (mittelspitz)
SERT, VARA-CACIB, RUS MVA
Rossfort Sahne "Noppa" (mittelspitz)
VARA-SERT, VARA-CACIB
Tirhan Bt Limited "Bart" (kleinspitz)

11.12.2003 LKA Birmingham ISO-BRITANNIA Tuomari: Bill McBain

VSP, SERT, GB MVA
Tempore For Spotlights "Feni" (kleinspitz)

06.12.2003 Helsinki kv VOITTAJA-03 Tuomarit: Leila Kärkäs (mittelit), Tanya Ahlman-Stockmari (kleinit)

ROP, CACIB, V-03
Taberon Kavanagh Qc "James" (mittelspitz)
ROP, CACIB, V-03
Tempore Feuer Werk "Ville" (kleinspitz)
BIS 3 - VETERAANI (kuva)
Findelin Charm-Mick "Lassi" (kleinspitz)
JV-03
Tirhan Norwegisch Erbe "Turo" (kleinspitz)
VARA-CACIB
Bounty vd Frenzels Spitzbuben "Henna" (kleinspitz)
ER2 Junioriluokka
Orion Forget-Me-Not "Ellie" (kleinspitz)

06.12.2003 Nestved TANSKA Tuomari: Janusz Opara

ROP, SERT
Tirhan Makes Dazed "Sandy" (kleinspitz)

23.11.2003 Riika kv LATVIA Tuomari: Rita v Mechelen

PN2, VARA-CACIB
Tempore On Hold "Oona" (kleinspitz)

08.11.2003 Tarto kv EESTI Tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen

Jun-ROP, Jun-SERT
Tempore Ever After "Hippu" (kleinspitz)

26.10.2003 Seinäjoki Tuomari: Janiki Steinbock

VSP
Tempore On Hold "Oona" (kleinspitz)
SERT
Tempore Ever After "Hippu" (kleinspitz)

12.10.2003 Driffield ISO-BRITANNIA Tuomari: Ernie Paterson

VSP, SERT
Tempore For Spotlights "Feni" (kleinspitz)

28.09.2003 Maarianhamina kv Tuomari: Svein Helgesen

ROP, CACIB, KANS MVA
Taberon Kavanagh Qc "James" (mittelspitz)

21.09.2003 Kööpenhamina kv TANSKA Tuomari:

ROP, CACIB, SERT, DK&POHJ MVA, KBHV-03
Rossfort Sahne "Noppa" (mittelspitz)
ROP, CACIB, SERT, DK MVA, KBHV-03
Tempore On Hold "Oona" (kleinspitz)
VSP, CACIB, SERT, KBHV-03
Tirhan Bt Limited "Bart" (kleinspitz)
PN-4
Tirhan Bt Leehcm "Kukka" (kleinspitz)

13.09.2003 Äetsä Tuomari: Freddie Klindrup

VSP-pentu
Tempore Ever After "Hippu" (kleinspitz)

12.09.2003 Tampere pentunäyttely Tuomari: Reet Lint

ROP-pentu, RYP-4
Tempore Ever After "Hippu" (kleinspitz)

31.08.2003 Helsinki Kleinspitzien erikoisnäyttely Tuomari: Peter Machetanz

BEST IN SHOW - VETERAANI (kuva)
Findelin Charm-Mick "Lassi" (kleinspitz)
VSP, SERT
Tirhan Norwegisch Erbe "Turo" (kleinspitz)
SERT
Tirhan Bt Leehcm "Kukka" (kleinspitz)
ROP-pentu
Tempore Early Alert "Lex" (kleinspitz)
VSP-pentu
Tempore Ever After "Hippu" (kleinspitz)
ER1 Valioluokka
Tempore On Hold "Oona" (kleinspitz)
ER3 Valioluokka
Tempore So What "Viola" (kleinspitz)

30.08.2003 Helsinki Mittelspitzien erikoisnäyttely Tuomari: Peter Machetanz

BEST IN SHOW, ROP
Taberon Kavanagh Qc "James" (mittelspitz)
BEST IN SHOW 4, ROP-veteraani, VSP
Rikarlo Graf "Steffi" (mittelspitz)

30.08.2003 Helsinki Tuomari: Wilfried Peper

ROP
Tempore On Hold "Oona" (kleinspitz)
ROP, SERT
Tirhan Bt Limited "Bart" (kleinspitz)
VSP, SERT
Tirhan Bt Leehcm "Kukka" (kleinspitz)
SERT, FIN MVA
Tempore With Honours "Nuppu" (kleinspitz)
VARA-SERT
Tirhan Oukki Doukki "Ozzy" (kleinspitz)

23.08.2003 Kouvola Tuomari: Ove Germundsson

ROP
Tempore On Hold "Oona" (kleinspitz)
ROP, SERT
Tirhan Bt Limited "Bart" (kleinspitz)
VSP, SERT, FIN MVA
Othilie v Chandrapura "Diiva" (kleinspitz)

17.08.2003 Vaasa kv Tuomari: Paavo Mattila

ROP, CACIB
Tempore Storm Warning "Hirmu" (kleinspitz)
VSP, CACIB
Bounty vd Frenzels Spitzbuben "Henna" (kleinspitz)
ROP-pentu
Tempore Ever After "Hippu" (kleinspitz)

17.08.2003 Joensuu Tuomari: Leni Nousiainen

ROP
Megan v Karifra "Nadia" (kleinspitz)
ROP
Tempore Topsy Turvy "Poju" (mittelspitz)

06.08.2003 Aura Tuomari: Tanya Ahlman-Stockmari

ROP-pentu
Orion Black Orchid "Sambic"(kleinspitz)
VSP-pentu
Tempore Early Alert "Lex" (kleinspitz)

09.08.2003 Hämeenlinna Tuomari: Igor Selimovic

ROP, SERT
Tempore With Honours "Nuppu" (kleinspitz)
VSP, SERT
Tirhan Bt Limited "Bart" (kleinspitz)
ROP
Gordon aus dem Norden "Gordon" (mittelspitz)
ROP-pentu
Orion Black Orchid "Sambic"(kleinspitz)
ROP-pentu
Tirhan Oukki Doukki "Ozzy" (kleinspitz)

02.08.2003 Tornio kv Tuomari: Leni Nousiainen

ROP,CACIB
Bounty vd Frenzels Spitzbuben "Henna" (kleinspitz)
ROP-pentu
Tempore Early Alert "Lex" (kleinspitz)

27.07.2003 Mikkeli kv Tuomari: Esko Nummijärvi

ROP, SERT
Tirhan Norwegisch Erbe "Turo" (kleinspitz)
VSP, CACIB
Bounty vd Frenzels Spitzbuben "Henna" (kleinspitz)
VARA-CACIB
Tempore Storm Warning "Hirmu" (kleinspitz)
VARA-CACIB
Taberon Kavanagh Qc "James" (mittelspitz)
ROP-pentu
Orion Forget-Me-Not "Ellie" (kleinspitz)
ER3 Valioluokka
Tempore So What "Viola" (kleinspitz)
ER4 Valioluokka
Tempore Was Here "Wera" (kleinspitz)

26.07.2003 Helsinki Tuomari: Jo Schepers

ROP, SERT
Tirhan Bt Limited "Bart" (kleinspitz)
ROP
Gordon aus dem Norden "Gordon" (mittelspitz)

20.07.2003 Forssa Tuomari: Martha Heine

ROP, SERT
Tirhan Bt Leehcm "Kukka" (kleinspitz)
SERT
Tempore With Honours "Nuppu" (kleinspitz)
VARA-SERT
Tirhan Bt Limited "Bart" (kleinspitz)

16.07.2003 East of England ISO-BRITANNIA Tuomari: Ellis Hulme

ROP, SERT
Tempore For Spotlights "Feni" (kleinspitz)

13.07.2003 Halmstad kv RUOTSI Tuomari: Trainin Zeev

ROP, SERT
Tirhan Nach Exempel "Terri" (kleinspitz)

12.07.2003 Kokkola Tuomari: Jan Nesvabda

VSP
Bounty vd Frenzels Spitzbuben "Henna" (kleinspitz)
SERT
Othilie v Chandrapura "Diiva" (kleinspitz)
VARA-SERT
Tirhan Bt Limited "Bart" (kleinspitz)

12.07.2003 Helsinki Tuomari: Tuula Savolainen

ROP-pentu
Tempore Early Alert "Lex" (kleinspitz)
VSP-pentu
Tempore Ever After "Hippu" (kleinspitz)

06.07.2003 Karjaa Tuomari: Marja Talvitie

ROP
Taberon Kavanagh Qc "James" (mittelspitz)

05.07.2003 Piteå kv RUOTSI Tuomari: Mona K Selbach

ROP, CACIB, KANS MVA
Bounty vd Frenzels Spitzbuben "Henna" (kleinspitz)

29.06.2003 Borås RUOTSI Tuomari: Gert Christensen

PN-2
Tirhan Nach Exempel "Terri" (kleinspitz)

29.06.2003 Pieksämäki Tuomari: Lilian Hanniste

VARA-SERT
Tempore Here Again "Tiitu" (kleinspitz)
VARA-SERT
Othilie v Chandrapura "Diiva" (kleinspitz)

28.06.2003 Pori Tuomari: Joe Kirk

ROP, SERT, FIN MVA
Tempore Was Here "Wera" (kleinspitz)
ROP
Taberon Kavanagh Qc "James" (mittelspitz)

08.06.2003 Salo Tuomari: August de Wilde&

ROP
Taberon Kavanagh Qc "James" (mittelspitz)
SERT, FIN MVA
Tempore Storm Warning "Hirmu" (kleinspitz)
VARA-SERT
Othilie v Chandrapura "Diiva" (kleinspitz)

29.05.2003 Dortmund kv SAKSA Maailmanvoittaja 2003
Tuomarit: Agnes Ganami-Kertes (klein musta), Steffi Kirsbichler (klein muut värit), Lisbeth Mach (mittel)

ROP, CACIB, SERT, MV-03
Tempore For Spotlights "Feni" (kleinspitz)
ROP, CACIB, SERT, MV-03
Taberon Kavanagh Qc "James" (mittelspitz)
VARA-CACIB, VARA-SERT
Tempore Storm Warning "Hirmu" (kleinspitz)
ER2 Valioluokka
Tempore So What "Viola" (kleinspitz)
ER2 Valioluokka
Tempore Feuer Werk "Ville" (kleinspitz)
ER3 Valioluokka
Rossfort Sahne "Noppa" (mittelspitz)
ER3 Junioriluokka
Tirhan Makes Dazed "Sandy" (kleinspitz)
ER4 Valioluokka
Bounty vd Frenzels Spitzbuben "Henna" (kleinspitz)
ER4 Junioriluokka
Tirhan Norwegisch Erbe "Turo" (kleinspitz)
Yli 60 kasvattajaluokasta 6 parhaan joukossa
TEMPORE (For Spotlights, So What, Storm Warning)

25.05.2003 Neumünster kv SAKSA Tuomari: Peter Machetanz

ROP, CACIB, SERT
Taberon Kavanagh Qc "James" (mittelspitz)
CACIB, SERT
Tempore Feuer Werk "Ville" (kleinspitz)
CACIB, SERT
Tempore So What "Viola" (kleinspitz)
VARA-CACIB, VARA-SERT
Bounty vd Frenzels Spitzbuben "Henna" (kleinspitz)
SERT
Tempore Storm Warning "Hirmu" (kleinspitz)
ER1 Kunnialuokka
Tempore For Spotlights "Feni" (kleinspitz)
ER1 Kunnialuokka
Rossfort Sahne "Noppa" (mittelspitz)
ER3 Valioluokka
Gordon aus dem Norden "Gordon" (mittelspitz)

BEST IN SHOW Kasvattajaluokka kleinspitz rodun kotimaassa
TEMPORE (For Spotlights, So What, Storm Warning)

24.05.2003 Joensuu Tuomari: Miroslav Zidar

ROP, SERT
Tempore Here Again "Tiitu" (kleinspitz)

24.05.2003 TANSKA

ROP, SERT
Tirhan Makes Dazed "Sandy" (kleinspitz)

17.05.2003 Hamina Tuomari: Claire Coxall

VARA-SERT
Tirhan Bt Limited "Bart" (kleinspitz)

16.05.2003 SKC ISO-BRITANNIA Tuomari: Norma Naylor

ROP, SERT
Viliten's Dianna "Dianna" (kleinspitz)

11.05.2003 Oulu Tuomari: Miklos Levente

ROP
Bounty vd Frenzels Spitzbuben "Henna" (kleinspitz)
VARA-SERT
Tempore Here Again "Tiitu" (kleinspitz)

10.05.2003 Kullaa Tuomari: Janiki Steinbock

ROP
Rossfort Sahne "Noppa" (mittelspitz)
ROP
Gordon aus dem Norden "Gordon" (mittelspitz)
VSP, SERT
Tirhan Bt Limited "Bart" (kleinspitz)
VARA-SERT
Tirhan Miss Glenyce "Nuusku" (kleinspitz)

10.05.2003 Piteå RUOTSI Tuomari: Marit Sunde

ROP, SERT, S MVA
Bounty vd Frenzels Spitzbuben "Henna" (kleinspitz)

08.05.2003 Birmingham ISO-BRITANNIA Tuomari: Betty Flavell

VSP, SERT
Viliten's Dianna "Dianna" (kleinspitz)

04.05.2003 Helsingor kv TANSKA Tuomari: Hans vd Berg

ROP, CACIB, SERT, RYP-2, KANS MVA
Tempore Feuer Werk "Ville" (kleinspitz)
ROP, CACIB, SERT, DK MVA
Taberon Kavanagh Qc "James" (mittelspitz)
VSP, CACIB, SERT, DK&KANS&POHJ MVA
Orion Continental Lady "Fleur" (kleinspitz)
PN2, CACIB
Tempore So What "Viola" (kleinspitz)

03.05.2003 Ranua Tuomari: Paavo Mattila

ROP
Bounty vd Frenzels Spitzbuben "Henna" (kleinspitz)

26.04.2003 Pietari kv VENÄJÄ

ROP, CACIB, SERT
Othilie v Chandrapura "Diiva" (kleinspitz)
VSP, CACIB, SERT
Tempore Was Here "Wera" (kleinspitz)

26.04.2003 Lahti kv Tuomari: Soile Bister

ROP, CACIB
Tempore Feuer Werk "Ville" (kleinspitz)
VARA-SERT
Tirhan Norwegisch Erbe "Turo" (kleinspitz)
ER1 Nuortenluokka
Lohamras Beautiful Stranger "Molly" (keeshond)

25.04.2003 Welks ISO-BRITANNIA Tuomari: Hannah Gillies

ROP, SERT, GB MVA
Viliten's Dianna "Dianna" (kleinspitz)

Ensimmäinen Englannin valionarvon saavuttanut ulkomaalainen kleinspitz (4:stä sertinäyttelystä!)

19.04.2003 Tukholma kv RUOTSI Tuomari: Marianne Baden

ROP, CACIB, SERT, S MVA
Taberon Kavanagh Qc "James" (mittelspitz)
ROP, CACIB, SERT, S MVA
Orion Continental Lady "Fleur" (kleinspitz)
VARA-CACIB
Tempore Feuer Werk "Ville" (kleinspitz)
PN2
Tempore So What "Viola" (kleinspitz)

13.04.2003 Stepping TANSKA Tuomari: Anders Cedeström

ROP, SERT
Tirhan Makes Dazed "Sandy" (kleinspitz)

13.04.2003 Köyliö Tuomari: Per-Erik Wallin

ROP
Rossfort Sahne "Noppa" (mittelspitz)
ROP
Gordon aus dem Norden "Gordon" (mittelspitz)
ER2 Junioriluokka
Tirhan Bt Limited "Bart" (kleinspitz)

29.03.2003 Kemijärvi Tuomari: Paula Heikkinen-Lehkonen

ROP
Bounty vd Frenzels Spitzbuben "Henna" (kleinspitz)

23.03.2003 Klein- ja Mittelspitz Erikoisnäyttely ISO-BRITANNIA Tuomari: Molly Hunter

ROP, BIS-2
Viliten's Dianna "Dianna" (kleinspitz)

23.03.2003 Malmö RUOTSI Tuomari: Wera Hübenthal

ROP-pentu
Tirhan Nach Exempel "Terri" (kleinspitz)

16.03.2003 Kvarndrup TANSKA

ROP-pentu, BIS-4
Tirhan Makes Dazed "Sandy" (kleinspitz)

15.03.2003 Tampere kv Tuomarit: Mike Stockman (mittel, kees), Lilian Hanniste (klein)

ROP, CACIB, KANS MVA
Gordon aus dem Norden "Gordon" (mittelspitz)
ROP, CACIB
Taberon Kavanagh Qc "James" (mittelspitz)
ROP, CACIB
Rossfort Sahne "Noppa" (mittelspitz)
VSP, CACIB
Bounty vd Frenzels Spitzbuben "Henna" (kleinspitz)
SERT
Tirhan Bt Leehcm "Kukka" (kleinspitz)
ER1 Avoinluokka
Tempore Storm Warning "Hirmu" (kleinspitz)
ER2 Nuortenluokka
Lohamras Beautiful Stranger "Molly" (keeshond)

09.03.2003 Crufts ISO-BRITANNIA Tuomari: A Cawthera

VSP, SERT
Viliten's Dianna "Dianna" (kleinspitz)

02.03.2003 Helsinki pentunäyttely Tuomari: Kirsti Lummelampi

ROP-pentu, RYP-4
Tirhan Norwegisch Erbe "Turo" (kleinspitz)
VSP-pentu
Tirhan Niemand Eher "Tellu" (kleinspitz)

15.02.2003 Imatra kv Tuomari: Carl-Gunnar Stafberg

ROP, CACIB
Bounty vd Frenzels Spitzbuben "Henna" (kleinspitz)
ER1 Nuortenluokka
Othilie v Chandrapura "Diiva" (kleinspitz)

26.01.2003 Turku kv Tuomari: Elsbeth Clerc

ROP, CACIB
Taberon Kavanagh Qc "James" (mittelspitz)
ROP, CACIB
Tempore For Spotlights "Feni" (kleinspitz)
SERT, VARA-CACIB
Tirhan Jaya Cointreau "Tinka" (kleinspitz)
VARA-CACIB
Tempore Feuer Werk "Ville" (kleinspitz)
ROP-pentu
Tirhan Bt Leehcm "Kukka" (kleinspitz)
ER1 Nuortenluokka
Tempore Was Here "Wera" (kleinspitz)
ER2 Avoinluokka
Tempore Storm Warning "Hirmu" (kleinspitz)

19.01.2003 Lahti pentunäyttely Tuomari: Harri Lehkonen

ROP-pentu
Tirhan Bt Limited "Bart" (kleinspitz)

04.01.2003 Kajaani Tuomari: Paavo Mattila

ROP, SERT
Othilie v Chandrapura "Diiva" (kleinspitz)
SERT
Tempore Was Here "Wera" (kleinspitz)

 

Tulokset 2018

Tulokset 2017

Tulokset 2016

Tulokset 2015

Tulokset 2014

Tulokset 2013

Tulokset 2012

Tulokset 2011

Tulokset 2010

Tulokset 2009

Tulokset 2008

Tulokset 2007

Tulokset 2006

Tulokset 2005

Tulokset 2004

Tulokset 2003

Tulokset 2002

Tulokset 2001

Tulokset 2000